Частно Училище

Частно Училище

Последни новини

phoca thumb l diplqna 2015 2

За информация

тел.: 042 / 298 503

тел.: 042 / 298 504

GSM: 0877 / 09 80 80

GSM: 0878 / 888 332

 
Конкурс на тема "България – моята Родина" за изпълнение на българско стихотворение Печат Е-мейл

Конкурс на тема „България – моята Родина“ за изпълнение на българско стихотворение организира Частно СОУ „Делфините“. Участници от цялата страна ще трябва да изпълнят до две български стихотворения пред жури. Най-добрите от тях ще бъдат поканени на финала, който ще бъде по време на научно-практическата конференция „Съвременност и традиции в предучилищното образование”. Класиралите се на първите три места за всеки клас от ще получат златен, сребърен и бронзов медал, а и изпълненията ще бъдат записани на диск.

 

 
Коледно състезание по математика и в Стара Загора Печат Е-мейл

На 17 ноември 2011 г. Частното СОУ „Делфините”, Старозагорски бани, организира Коледно състезание по математика за ученици от втори до седми клас, част от поредицата състезания за купата „Ум, белият делфин”.

Състезанието се проведе върху 20 задачи за всеки един от класовете от втори до четвърти, и върху 25 задачи – за класовете от пети до седми. Във всеки от тестовете последните 5 задачи бяха със свободен отговор.

1008 ученици от страната излъчиха първите победители в състезанието, които получиха медали и грамоти. Първите носители на златни медали от състезанието са:

Втори клас: Виктор Иванов от ОУ „Хр. Ботев”, гр. Етрополе; Нели Иванова от 2 ОУ „Св. П. Хилендарски”, гр. Раднево; Ралица Михайлова и Ангел Ангелов от ОУ „Н.Рилски”, гр. Килифарево; Михаил Цветков, СОУ „М. Горки”, гр. Стара Загора (победител в състезанието в ЧСОУ”Делфините”);

Трети клас: Гергана Петрова Георгиева, ОУ „Любен Каравелов”, гр. Варна; Стилян Алексиев от ОУ „Хр. Ботев”, гр. Етрополе; Борислава Борисова от ОУ „Отец Паисий”, гр. Мартен; Пролет Борисова от СОУ „Св.св. Кирил и Методий”, гр. Бургас; Теодор Николов, СОУ „М. Горки” (победител в състезанието в ЧСОУ”Делфините” );

Четвърти клас: Андрей Цочев от ОУ „Елин Пелин”, гр. Бургас; Кристиян Минчев от ОУ „Св. Княз Борис I”, гр. Бургас; Цвета Крумова от ОУ „Любен Каравелов”, гр. Бургас; Даниел Господинов, 5 ОУ „М. Станев” (победител в състезанието в ЧСОУ”Делфините”);

Пети клас: Детелина Чешмеджиева - СОУ „Иван Вазов” от гр. Сопот; Михаела Маринова от ОУ, с. Българско сливово; Виктор Нейков от ПМГ „Св. Климент Охридски”, гр. Силистра; Давид Алексеев от СОУ „М. Горки” (победител в състезанието в ЧСОУ”Делфините”);

Шести клас: Веселина Пламенова от ОУ „В.Априлов”, гр. Бургас; Теодора Иванова и П етър Павлов от ОУ „Васил Априлов”, гр. Варна; Ивайло Пламенов от 2 ОУ „П.Р. Славейков” (победител в състезанието в ЧСОУ”Делфините”);

Седми клас: Екатерина Димитрова и Мария Делякова от ПМГ „Акад. Н. Обрешков”, гр. Бургас; Диана Георгиева от СОУ в с. Крупник; Бояна Иванова от ПМГ „Гео Милев”, гр. Стара Загора (победител в състезанието в ЧСОУ”Делфините” ); Михаела Попазова от ОУ „Иван Вазов”, гр. Силистра.

Следващото състезание от турнира е на 18 февруари 2012 г. Часът и мястото на срещата за учениците от Старозагорска област са известни – 10 часа, Частно СОУ „Делфините”, Старозагорски бани. За останалите области – съответните училища, пожелали да участват във вълнуващото математическо състезание.

 
768 ученици си разпределиха отличията в първото математическо състезание за купата "Ум белия делфин" Печат Е-мейл

768 ученици от страната премериха сили в първото с математическо състезание – Есенния турнир за купата „Ум, белият делфин”, който организира Частно СОУ „Делфините”, Старозагорски бани.

Състезанието се проведе на 26.11.2011 г. в областите Видин, Враца, Монтана, Велико Търново, Русе, Силистра, Варна, Благоевград и в ЧСОУ „Делфините”, Старозагорски бани.

Учениците от втори, трети и четвърти клас решаваха по 20 задачи за 60 минути, а учениците от пети, шести и седми клас – по 25 задачи за същото време.

След обработването на протоколите от състезанието за носители на златни медали бяха обявени следните ученици:

Втори клас: Ралица Христова Михайлова от ОУ „Неофит Рилски”, гр. Килифарево, и Пресиян Петров Пенков, от ОУ „Л. Каравелов“, гр. Варна - и двамата решили 20-те задачи за 35 минути;

Трети клас: Бисер Бисеров Китанов и Гергана Петрова Георгиева, и двамата от ОУ „Любен Каравелов”, гр. Варна- решили всичките задачи за 28 минути;

Четвърти клас: Иван Недялков Георгиев - ОУ „Хр. Ботев”, с. Ресен, и Владимир Николов - СОУ „Хр. Ботев”, гр. Тутракан;

Пети клас: Цветелина Деянова Куртева – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Силистра; Детелина Иванова Чешмеджиева - СОУ „Иван Вазов”, гр. Сопот;

Шести клас: Драгомир Драгомиров Москов - VI ОУ „Св. Никола”, гр. Стара Загора; Ивайло Пламенов Панайотов- II ОУ „П.Р. Славейков”, гр. Стара Загора; Преслава Тодорова Тодорова, II ОУ „П.Р.Славейков”, гр. Стара Загора; Мартин Веселинов Стоичков и Ваня Иванова Миланова и двамата от I ОУ „Васил Левски”, гр. Костинброд;

Седми клас: Глория Недялкова Георгиева- ОУ „Хр. Ботев”, с. Ресен; Ралица Йонкова Бояджиева, ПМГ „Гео Милев”, гр. Стара Загора; Йордан Крумов Кънев, ОУ „Иван Вазов”, гр. Силистра;

Следващото състезание от поредицата състезания за купата е на 17.12.2011 г. – Коледният турнир.

Началото във всички училища в страната, включително и в училището организатор – 10:30 ч.

 
<< Начало < Предишна 21 22 23 24 Следваща > Край >>

Страница 23 от 24
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack